ΑΠΟΤΕΛΕΣΜΑΤΑ

ΑΠΟΤΕΛΕΣΜΑΤΑ ΕΚΛΟΓΩΝ ΤΟΥ ΕΚΗ

Posted on

 

 

cropped-dsc_00173

Ολοκληρώθηκε η εκλογική διαδικασία του Εργατοϋπαλληλικού Κέντρου Ηρακλείου, που διεξήχθη στις 17, 18 και 19 Νοεμβρίου 2018, για  την  ανάδειξη  Νέου  Διοικητικού  Συμβουλίου, Γενικού Συμβουλίου,  Εξελεγκτικής  Επιτροπής  &  Αντιπροσώπων  στην  Γ.Σ.Ε.Ε.

Έπειτα την καταμέτρηση τα αποτελέσματα

ΕΚΛΕΓΟΝΤΑΙ:

 Για  το  ΔΙΟΙΚΗΤΙΚΟ ΣΥΜΒΟΥΛΙΟ

  1. ΒΟΡΓΙΑΣ ΣΤΕΛΙΟΣ (153 ψήφοι)                        ΔΗ.ΣΥ.Ε
  2. ΝΙΚΟΛΑΟΣ ΚΟΚΟΛΑΚΗΣ (120 ψήφοι)            ΔΗ.ΣΥ.Ε
  3. ΝΕΚΤΑΡΙΟΣ ΜΩΫΣΑΚΗΣ (105 ψήφοι)           ΔΗ.ΣΥ.Ε
  4. ΔΙΟΝΥΣΙΑ ΣΑΡΙΔΑΚΗ (88 ψήφοι)                    ΔΗ.ΣΥ.Ε
  5. ΝΙΚΟΛΑΟΣ ΣΜΥΡΝΑΚΗΣ (86 ψήφοι)             ΔΗ.ΣΥ.Ε
  6. ΓΕΩΡΓΙΟΣ ΤΣΙΓΓΕΝΗΣ (80 ψήφοι)                ΔΗ.ΣΥ.Ε
  7. ΕΛΕΝΗ ΜΑΝΟΥΣΑΚΗ (77 ψήφοι)                   ΔΗ.ΣΥ.Ε
  8. ΕΥΑΝΘΙΑ ΣΑΜΑΡΙΤΑΚΗ (63 ψήφοι)             ΔΗ.ΣΥ.Ε
  9. ΝΙΚΟΛΑΟΣ ΜΑΝΟΥΣΑΚΗΣ (58 ψήφοι)        ΔΗ.ΣΥ.Ε
  10. ΦΟΔΕΛΙΑΝΑΚΗ ΣΤΥΛΙΑΝΗ (57 ψήφοι)       ΔΗ.ΣΥ.Ε
  11. ΠΑΝΑΓΙΩΤΗΣ ΛΙΟΝΤΑΣ (56 ψήφοι)             ΔΗ.ΣΥ.Ε
  12. ΔΑΦΕΡΜΟΣ ΚΩΝΣΤΑΝΤΙΝΟΣ (51 ψήφοι)    ΔΗ.ΣΥ.Ε
  13. ΜΙΧΑΗΛ ΡΙΖΙΚΙΑΝΑΚΗΣ (26 ψήφοι)             ΔΗ.ΣΥ.Ε
  14. ΓΩΝΙΑΝΑΚΗΣ ΙΩΑΝΝΗΣ (47 ψήφοι)             ΔΑΣ-ΠΑΜΕ
  15. ΣΑΛΟΥΣΤΡΟΣ ΔΗΜΟΚΡΙΤΟΣ (43 ψήφοι)     ΔΑΣ-ΠΑΜΕ
  16. ΞΗΜΕΡΑΚΗΣ ΙΩΑΝΝΗΣ (40 ψήφοι)              ΔΑΣ-ΠΑΜΕ
  17. ΕΥΑΓΓΕΛΟΣ ΣΟΦΙΟΥ (41 ψήφοι)                    ΔΑΣ-ΠΑΜΕ
  18. ΙΩΑΝΝΗΣ ΒΡΕΝΤΖΟΣ (23 ψήφοι)                    ΑΚΕ
  19. ΕΜΜΑΝΟΥΗΛ ΤΣΑΓΚΑΡΑΚΗΣ (21 ψήφοι)   ΑΚΕ

 

ΓΙΑ  ΓΕΝΙΚΟ ΣΥΜΒΟΥΛΙΟ

  1. ΓΙΩΡΓΟΣ ΓΙΑΝΝΑΔΑΚΗΣ (92 ψήφοι)                      ΔΗ.ΣΥ.Ε
  2. ΚΩΝΣΤΑΝΤΙΝΟΣ ΚΟΥΦΑΛΙΤΑΚΗΣ (64 ψήφοι)       ΔΗ.ΣΥ.Ε
    1. ΟΛΓΑ ΖΑΧΑΡΑΚΗ (62 ψήφοι)                            ΔΗ.ΣΥ.Ε
  3. ΙΩΑΝΝΗΣ ΠΑΠΑΔΑΚΗΣ (55 ψήφοι)                          ΔΗ.ΣΥ.Ε
  4. ΚΩΝΣΤΑΝΤΙΝΟΣ ΠΑΝΑΓΙΩΤΑΚΗΣ (54 ψήφοι)       ΔΗ.ΣΥ.Ε
  5. ΜΙΧΑΗΛ ΣΥΝΑΤΣΑΚΗΣ (54 ψήφοι)                              ΔΗ.ΣΥ.Ε
  6. ΔΗΜΗΤΡΙΟΣ ΚΟΤΖΕΔΑΚΗΣ (53 ψήφοι)                    ΔΗ.ΣΥ.Ε
  7. ΔΗΜΗΤΡΑ ΚΟΚΟΛΑΚΗ (52 ψήφοι)                             ΔΗ.ΣΥ.Ε
  8. ΕΜΜΑΝΟΥΗΛ ΧΑΛΚΙΑΔΑΚΗΣ (52 ψήφοι)                 ΔΗ.ΣΥ.Ε
  9. ΕΛΕΝΗ ΚΑΛΛΕΡΓΗ – ΣΟΦΙΑ ΜΑΤΘΑΙΑΚΑΚΗ &

ΜΑΡΙΑ ΧΑΛΚΙΑΔΑΚΗ (51 ψήφοι)                                           ΔΗ.ΣΥ.Ε

  1. ΠΑΝΑΓΙΩΤΗΣ ΡΟΥΤΣΗΣ (32 ψήφοι)                          ΔΑΣ – ΠΑΜΕ
  2. ΔΗΜΗΤΡΙΟΣ ΒΟΥΡΛΙΩΤΗΣ (17 ψήφοι)                      ΔΑΣ ΠΑΜΕ
  3. ΜΑΡΙΑ ΚΑΠΑΤΑΪΔΑΚΗ – ΔΗΜΗΤΡΙΟΣ ΛΙΟΝΤΟΓΛΟΥ &

ΙΩΑΝΝΗΣ ΞΗΜΕΡΑΚΗΣ (9 ψήφοι)                                         ΔΑΣ – ΠΑΜΕ

  1. ΒΡΕΝΤΖΟΣ ΙΩΑΝΝΗΣ (20 ψήφοι)                                   Α.Κ.Ε
  2. ΕΜΜΑΝΟΥΗΛ ΤΣΑΓΚΑΡΑΚΗΣ (18 ψήφοι)                    Α.Κ.Ε

 

ΕΞΕΛΕΓΚΤΙΚΗ ΕΠΙΤΡΟΠΗ

  1. ΜΑΡΙΑ ΑΠΛΑΔΑ (74 ψήφοι)                                            ΔΗ.ΣΥ.Ε
  2. ΙΩΑΝΝΗΣ ΑΠΟΣΤΟΛΑΚΗΣ (65 ψήφοι)                       ΔΗ.ΣΥ.Ε
  3. ΓΑΡΥΦΑΛΙΑ ΠΛΕΥΡΑΚΗ (54 ψήφοι)                             ΔΗ.ΣΥ.Ε
  4. ΕΛΕΥΘΕΡΙΑ ΜΠΕΛΙΜΠΑΣΑΚΗ (51 ψήφοι)                 ΔΗ.ΣΥ.Ε
  5. ΤΣΕΜΕΚΙΔΟΥ ΓΕΩΡΓΙΑ (32 ψήφοι)                               ΔΑΣ ΠΑΜΕ

 

ΑΝΤΙΠΡΟΣΩΠΟΙ Γ.Σ.Ε.Ε 

  1. ΣΤΕΛΙΟΣ ΒΟΡΓΙΑΣ (117 ψήφοι)                                            ΔΗ.ΣΥ.Ε
  2. ΝΙΚΟΛΑΟΣ ΚΟΚΟΛΑΚΗΣ (100 ψήφοι)                              ΔΗ.ΣΥ.Ε
  3. ΝΙΚΟΛΑΟΣ ΣΜΥΡΝΑΚΗΣ (87 ψήφοι)                                ΔΗ.ΣΥ.Ε
  4. ΓΕΩΡΓΙΟΣ ΚΟΦΙΝΑΚΗΣ (74 ψήφοι)                                  ΔΗ.ΣΥ.Ε
  5. ΝΙΚΟΛΑΟΣ ΨΑΘΑΚΗΣ (71 ψήφοι)                                     ΔΗ.ΣΥ.Ε
  6. ΕΜΜΑΝΟΥΗΛ ΚΡΙΤΣΩΤΑΚΗΣ (45 ψήφοι)                      ΔΗ.ΣΥ.Ε
  7. ΔΗΜΟΚΡΙΤΟΣ ΣΑΛΟΥΣΤΡΟΣ(10 ψήφοι)                         ΔΑΣ – ΠΑΜΕ

 

Posted on

Με την μεγαλειώδη συμμετοχή των Αντιπροσώπων ολοκληρώθηκε η Εκλογική Διαδικασία (12, 13 και 14 Δεκεμβρίου 2015 ) του Εργατικού Κέντρου Ηρακλείου για την ανάδειξη Νέου Διοικητικού Συμβουλίου, Γενικού Συμβουλίου, Εξελεγκτικής Επιτροπής & Αντιπροσώπων στην Γ.Σ.Ε.Ε.
Η Δημοκρατική Συνεργασία Εργαζομένων (ΔΗ.ΣΥ.Ε.) 177 σταυροί – 14 Έδρες – 72,5%
Δημοκρατική Αγωνιστική Συνεργασία (ΠΑΜΕ – ΚΚΕ) – 50 σταυροί – 4 Έδρες – 20,5%
Ανεξάρτητη Αγωνιστική Κίνηση – (ΣΥΡΙΖΑ – ΛΑΕ) – 17 σταυροί – 1 Έδρα – 7%

Για την Εκπροσώπηση στη Γ.Σ.Ε.Ε έλαβαν:
Η Δημοκρατική Συνεργασία Εργαζομένων ( ΔΗ.ΣΥ.Ε.) 124 σταυροί – 6 Έδρες – 75%
Δημοκρατική Αγωνιστική Συνεργασία (ΠΑΜΕ – ΚΚΕ) 31 σταυροί – 2 Έδρες – 25%

ΔΗΛΩΣΗ
του Προέδρου του Εργατικού Κέντρου Ηρακλείου ΣΤΕΛΙΟΥ ΒΟΡΓΙΑ ( ΔΗ.ΣΥ.Ε )
για το αποτέλεσμα της ψηφοφορίας στις 12, 13 και 14 Δεκεμβρίου 2015.

Ευχαριστούμε όλους τους Συναδέλφους που με την ψήφο τους μας δίνουν δύναμη να συνεχίσουμε αταλάντευτα το έργο μας.

Αυτή η νίκη στη δυσκολότερη περίοδο για τους εργαζόμενους και την Ελληνική Κοινωνία ανήκει σε όλους τους εργαζόμενους που μας στήριξαν όλα τα προηγούμενα χρόνια και συνεχίζουν να εμπιστεύονται τις δυνάμεις της σοβαρότητας της συνέπειας και της ευθύνης.
Με τη ματιά στις ανάγκες της Ελληνικής Κοινωνίας το Εργατικό Κέντρο Ηρακλείου θα συνεχίσει με σταθερότητα να υπερασπίζει τα δικαιώματα των εργαζομένων και να διεκδικεί λύσεις στα προβλήματα και στις ανάγκες τους με τις αρχές και τις αξίες της συλλογικής αυτονομίας που αποτελεί ( το κλειδί ) της ενότητας και της ιστορικής πορείας του Εργατικού Κέντρου Ηρακλείου.

Εκλέγονται :

Για το ΔΙΟΙΚΗΤΙΚΟ ΣΥΜΒΟΥΛΙΟ
1. ΒΟΡΓΙΑΣ ΣΤΕΛΙΟΣ – ΔΗ.ΣΥ.Ε
2. ΒΡΕΝΤΖΟΣ ΙΩΑΝΝΗΣ – ΔΗ.ΣΥ.Ε
3. ΚΟΚΟΛΑΚΗΣ ΝΙΚΟΛΑΟΣ – ΔΗ.ΣΥ.Ε
4. ΚΑΛΑΪΤΖΑΚΗΣ ΝΙΚΟΛΑΟΣ – ΔΗ.ΣΥ.Ε
5. ΚΑΡΑΝΤΑΓΛΗΣ ΓΕΩΡΓΙΟΣ – ΔΗ.ΣΥ.Ε
6. ΣΑΜΑΡΙΤΑΚΗ ΕΥΑΝΘΙΑ – ΔΗ.ΣΥ.Ε
7. ΣΕΡΑΦΕΙΜΙΔΗΣ ΣΤΑΥΡΟΣ – ΔΗ.ΣΥ.Ε
8. ΛΙΟΝΤΑΣ ΠΑΝΑΓΙΩΤΗΣ – ΔΗ.ΣΥ.Ε
9. ΣΑΡΙΔΑΚΗ ΔΙΟΝΥΣΙΑ – ΔΗ.ΣΥ.Ε
10. ΦΟΔΕΛΙΑΝΑΚΗ ΣΤΥΛΙΑΝΗ – ΔΗ.ΣΥ.Ε
11. ΜΑΝΟΥΣΑΚΗΣ ΝΙΚΟΛΑΟΣ – ΔΗ.ΣΥ.Ε
12. ΔΑΦΕΡΜΟΣ ΚΩΝΣΤΑΝΤΙΝΟΣ – ΔΗ.ΣΥ.Ε
13. ΤΣΙΓΓΕΝΗΣ ΓΕΩΡΓΙΟΣ – ΔΗ.ΣΥ.Ε
14. ΜΑΝΟΥΣΑΚΗ ΕΛΕΝΗ – ΔΗ.ΣΥ.Ε
15. ΓΩΝΙΑΝΑΚΗΣ ΙΩΑΝΝΗΣ – ΔΑΣ
16. ΞΗΜΕΡΑΚΗΣ ΙΩΑΝΝΗΣ – ΔΑΣ
17. ΣΑΛΟΥΣΤΡΟΣ ΔΗΜΟΚΡΙΤΟΣ – ΔΑΣ
18. ΡΟΥΤΣΗΣ ΠΑΝΑΓΙΩΤΗΣ – ΔΑΣ
19. ΠΑΠΑΔΗΜΗΤΡΑΚΗΣ ΓΕΩΡΓΙΟΣ Α.Α.Κ.

ΓΙΑ ΓΕΝΙΚΟ ΣΥΜΒΟΥΛΙΟ

1. ΑΡΕΤΙΝΗΣ ΓΕΩΡΓΙΟΣ – ΔΗ.ΣΥ.Ε
2. ΜΠΕΛΙΜΠΑΣΑΚΗ ΕΛΕΥΘΕΡΙΑ – ΔΗ.ΣΥ.Ε
3. ΓΙΑΝΝΑΔΑΚΗΣ ΓΕΩΡΓΙΟΣ – ΔΗ.ΣΥ.Ε
4. ΣΤΥΛΙΑΝΑΚΗΣ ΓΕΩΡΓΙΟΣ – ΔΗ.ΣΥ.Ε
5. ΣΜΥΡΝΑΚΗΣ ΓΕΩΡΓΙΟΣ – ΔΗ.ΣΥ.Ε
6. ΠΕΠΟΝΑΚΗΣ ΓΕΩΡΓΙΟΣ – ΔΗ.ΣΥ.Ε
7. ΦΑΝΤΑΟΥΤΣΑΚΗΣ ΕΜΜΑΝΟΥΗΛ- ΔΗ.ΣΥ.Ε
8. ΣΥΝΑΤΣΑΚΗΣ ΜΙΧΑΗΛ – ΔΗ.ΣΥ.Ε
9. ΔΗΜΗΤΡΙΑΔΗΣ ΙΟΡΔΑΝΗΣ – ΔΗ.ΣΥ.Ε
10. ΒΟΛΙΤΑΚΗΣ ΔΗΜΗΤΡΙΟΣ – ΔΗ.ΣΥ.Ε
11. ΚΛΕΙΣΑΡΧΑΚΗ ΧΡΥΣΟΥΛΑ – ΔΗ.ΣΥ.Ε
12. ΚΩΝΣΤΑΝΤΑΚΗΣ ΝΙΚΟΛΑΟΣ – ΔΑΣ
13. ΜΗΛΙΑΡΑΣ ΙΩΑΝΝΗΣ – ΔΑΣ
14. ΧΑΤΖΗΜΗΝΑ ΕΥΔΟΞΙΑ – ΔΑΣ
15. ΣΑΛΟΥΣΤΡΟΣ ΔΗΜΟΚΡΙΤΟΣ – ΔΑΣ

ΕΞΕΛΕΓΚΤΙΚΗ ΕΠΙΤΡΟΠΗ

1. ΠΑΠΑΔΑΚΗΣ ΙΩΑΝΝΗΣ – ΔΗ.ΣΥ.Ε
2. ΕΛ ΚΑΣΣΑΜΠΙ ΑΧΜΕΤ – ΔΗ.ΣΥ.Ε
3. ΤΡΥΠΑΚΗΣ ΔΗΜΗΤΡΙΟΣ – ΔΗ.ΣΥ.Ε
4. ΧΑΣΟΥΡΑΚΗΣ ΕΜΜΑΝΟΥΗΛ – ΔΗ.ΣΥ.Ε
5. ΤΣΕΜΕΚΙΔΟΥ ΓΕΩΡΓΙΑ – ΔΑΣ

ΑΝΤΙΠΡΟΣΩΠΟΙ Γ.Σ.Ε.Ε
1. ΒΟΡΓΙΑΣ ΣΤΕΛΙΟΣ – ΔΗ.ΣΥ.Ε
2. ΒΡΕΝΤΖΟΣ ΙΩΑΝΝΗΣ – ΔΗ.ΣΥ.Ε
3. ΚΟΚΟΛΑΚΗΣ ΝΙΚΟΛΑΟΣ – ΔΗ.ΣΥ.Ε
4. ΚΑΛΑΪΤΖΑΚΗΣ ΝΙΚΟΛΑΟΣ – ΔΗ.ΣΥ.Ε
5. ΚΟΦΙΝΑΚΗΣ ΓΕΩΡΓΙΟΣ – ΔΗ.ΣΥ.Ε
6. ΦΟΔΕΛΙΑΝΑΚΗ ΣΤΥΛΙΑΝΗ – ΔΗ.ΣΥ.Ε
7. ΣΑΛΟΥΣΤΡΟΣ ΔΗΜΟΚΡΙΤΟΣ – ΔΑΣ
8. ΞΗΜΕΡΑΚΗΣ ΙΩΑΝΝΗΣ – ΔΑΣ